Tri meča - tri pobjede u 2021. godini: Barsa lako sa Granadom, po dva gola Mesija i Grizmana

Sa nova dva gola Mesi je prvi na listi strijelaca u La Ligi - 11 puta je zatresao mrežu ove sezone

3870 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje igrača Barselone, Foto: Reuters

Barselona je sjajno krenula u 2021. godini - nakon trijumfa u gostima nad Ueskom i Atletik Bilbaom, "blaugrana" je večeras u 18. kolu La Lige savladala, takođe u gostima, Granadu (0:4) i nastavila proboj ka vrhu tabele.

Pitanje pobjednika u Andaluziji riješeno je u prvom poluvremenu. Barsu je u vođstvo doveo Antoan Grizman u 12. minutu, a onda je dva gola postigao Lionel Mesi - prvo u 35, potom u 42. minutu. Drugi Mesijev gol bio je sjajan - iz slobodnog u donji desni golmanov ugao. Silva nije na vrijeme vidio loptu i mogao je samo da je izvadi iz mreže.

Mesi je inače na terenu proveo 65 minuta - izašao je dva minuta poslije drugog Grizmanovog, a četvrtog Barsinog gola, kojim je postavljen konačan rezultat.

Argentinac je na drugom vezanom meču postigao dva gola i sa 11 pogodaka nalazi se na prvom mjestu liste strijelaca La Lige.

Domaći su od 78. minuta igrali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Valjeho.

Nakon večerašnjeg trijumfa, Barselona je na trećem mjestu sa 34 boda, četiri manje i tri utakmice više od lidera, madridskog Atletika.