Juveu tri boda i protiv hrabrog Sasuola, vrh sve bliži za "staru damu"

Juventus dobio Sasuolo 3:1, sa uatkmicom manje ušao u zonu Lige šampiona

5334 pregleda 2 komentar(a)
CR7 pogodio 19. put u prevsntvu, Foto: REUTERS

Juventus je dobio Sasuolo u Torinu 3:1 i trećom uzastopnom pobjedom najavio da se neće lako odreći naslova prvaka.

Imao je Juventus problema, nije bio bolji rival a prije poluvremena su zbog povreda morali da izađu Mekeni i Dibala.

No, Obijang je nesmotreno u nadoknadi poluvremena sa leđa nagazio Kjezu i morao je put svlačionice.

Sa igračem više rezantnim i sjajnim udarcem Danilo je Juventusu donio prednost u 51. minutu.

Bila je to ogromna prednost za "staru damu", ali gosti nisu tako mislili. Ni djelovali. Defrel je u 59. izjednačio.

Gosti nisu željeli da čuvaju bod, krenuli su naprijed, djelovali sjajno i imali nekoliko dobrih akcija i opasnih napada.

Ipak, jedan trenutak nepažnje - kao da je presing ostavio traga na igračima gostiju, Juventus je iskoristio da preko Ramzija dođe do prednosti.

U finišu je uspio da se upiše i Kristijano Ronaldo.

Juventus ima sedam bodova manje i meč manje od lidera Milana, te četiri minusa u odnosu na Inter kojem gostuje u narednom kolu.