"Švabe" izvukle bod u posljednjem napadu na gol Menhengladbaha

Štutgart je izvuklao remi sa penala sviranog u posljednjim trenucima sudijske nadoknade

3364 pregleda 0 komentar(a)
Gol i asistencija Štindla u Štutgartu, Foto: REUTERS

Borusija Menhengaldbah je dva puta vodila, ali je u posljednjim sekundama utakmice u Štutgartu ispustila pobjedu (2:2).

Kapiten Menhengladbaha, Lars Štindl je svoju ekipu doveo do prednosti sa penala u 35. minutu.

"Švabe" se nisu predavalae, Hrvat Borna Sosa je asistirao Argentincu Gonsalesu za poravnanje rezultata u 58. minutu.

Opet je Štindl poveo ekipu naprijed, ovoga puta kao asistent brzonogom Zakariji u 61.

U posljednjem od četiri minuta nadoknade oboren je rezervista, Austrijanac Saša Kalajdžić, sudija Feliks Brih je odmahnuo rukom ali je VAR promijenio njegovu odluku i u 6. minutu nadoknade Silas Vamangituka, igrač iz DR Kongo, bio je precizan sa penala za koančnih 2:2.

Menhengladbah nakon pobjede nad Bajernom nije uspio da veže i treći trijumf pa ima 25 bodova, četiri ispod zone Lige šampiona. Štutgart je na 22 boda.