Siti u finišu slomio Vilu i prvi put preuzeo lidersku poziciju

3299 pregleda 0 komentar(a)
Bernardo Silva slavi gol za 1:0, Foto: Reuters

Lester je samo jednu veče bio na vrhu - Mančester siti je novi lider Premijer lige.

Uzbudljiva sezona se nastavlja, tim Pepa Gvardiole je pobjedom nad Aston Vilom 2:0, šestom uzastopnom, prvi put ove sezone došao na prvo mjesto sa istim brojem bodova (38), boljom gol razlikom i utakmicom manje od "lisica".

Siti je čak deveta ekipa koja je bila na čelu tabele u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Šansu da se vrati na vrh ima Mančester junajted, koji večeras gostuje Fulamu.

Siti je, po jakoj mančesterskoj kiši, u finišu, nakon brojnih šansi, riješio meč sa čvrstim rivalom iz Birmingema.

Bernardo Silva je u 79. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio desni ugao, da bi deset minuta kasnije Ilkaj Gundogan postavio konačan rezultat.