Levandovski ne staje, rekord Nojera, sreća uz Bajern

2039 pregleda 0 komentar(a)
Finbogason pogađa stativu iz penala, Foto: Reuters

Novim golom Roberta Levandovskog, čak 22. u dosadašnjem dijelu sezone, i uz mnogo sreće Bajern je slavio u Augzburgu (1:0).

Poljak je pogodio iz penala u 13. minutu, a domaći 15-ak minuta prije kraja imali veliku šansu da iznenade prvaka.

Pavar je igrao rukom u svom šesnaestercu, da bi Alfred Finbogason sa bijele tačke pogodio stativu.

Bavarci su imali sreću, ali i zaslužili su je, jer su dominirali, kreirali šanse, šutirali, ali nisu pogađali.

Umalo su kažnjeni u posljednjim trenucima meča, kada je Udokai promašio veliku šansu i glavom poslao loptu iznad prečke.

Meč će ostati upamćen i po tome što Manuel Nojer nije primio gol 196. put u karijeri, čime je izjednačio rekord Bundeslige Olivera Kana.

Tim Hansija Flika zadržao je četiri boda prednosti nad Lajpcigom, koji je bio bolji od Union Berlina, takođe 1:0.

Emil Forsberg je pogodio za pobjedu 20 minuta prije kraja.

Šalke je pobjedom nad Hofenhajmom 4:0 prije dva kola nagovijestio bolje dane, ali su brzo stigla dva poraza - prvo od Ajntrahta, pa večeras od Kelna kod kuće (2:1). Jedina svijetla tačka tima iz Gelzenkirhena je mladi Amerikanac Metju Hop, koji je pogodio i protiv Kelna, peti put na posljednja tri meča.

Šalke ima samo sedam bodova...

Frajburg i Ajntraht igrali su 2:2, dok je Arminija sa 3:0 bila bolja od Štutgarta.