Spektakl u režiji Arsenala i Liverpula: Festival golova i preokreta

1 komentar(a)
liverpul arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.12.2017. 21:51h

Festivalski dani u Premijer ligi počeli su spektaklom na "Emirejtsu". Priredili su ga Arsenal i Liverpul.

Gosti su vodili 2:0 i kontrolisali utakmicu, domaćin za četiri minuta preokrenuo na 3:2, na kraju je bilo 3:3.

Liverpul je poveo prvim golom glavom Filipea Kutinja u Premijer ligi sredinom poluvremena.

Kada je Salah u 52. minutu povisio na 2:0, izgledalo je da je sve gotovo, jer su "crveni" između dva gola promašili i bar tri čiste šanse.

Tek tada je počeo šou. U prvom narednom napadu Aleksis Sančes je poravnao, zatim je Granit Džaka poslao projektil u mrežu Minjolea, da bi furiju završio Ozil na asistenciju Lakazeta.

Tri gola od 53. do 57. minuta za potpuni preokret.

Nije bio kraj. Firmino je u 71. minutu postavio konačnih 3:3, uz slabu reakciju Petra Čeha.

Liverpul može da žali, ali je makar nastavio seriju od deset mečeva bez poraza, dok Arsenal nije izgubio na posljednja četiri meča...