Arteta predao prvi trenerski trofej - "sveci" eliminisali Arsenal

Sautempton je barnioce trofeja dobio na Sent Meriju sa 1:0, u 16-tini finala, "tobdžije" oštećene za penal

2259 pregleda 0 komentar(a)

Arsenal neće odbraniti trofej u najstarijem fudbalskom takmičenju na svijetu - FA kupu. Bolji je Sent Meriju bio Sautempton u 1/16 finala (1:0).

Iako je FA kup bio njegov trenerski prvijenac, Mikel Arteta je "promiješao" sastav, a izabranici Hazenhitla su to iskoristili da povedu u 24. minutu. Strijleac je bio brazilski štoper Arsenala, Gabrijel, koji je pogodio svoju mrežu.

"Tobdžije" su probale sa izmjenama u nastavku Nketija je imao zicer ali je Forster savršenom odbranom sačuvao pobjedu.

I sudija je loše obavio posao, pošto u 70. minutu nije svirao očigledan penal za Arsenal, kad aje Volker-Peters igrao rukom.