Juve iz drugog plana do sigurne pobjede nad Bolonjom

5237 pregleda 1 komentar(a)
Ronaldo čestita Mekeniju gol za 2:0, Foto: Reuters

Juventus je reagovao nakon poraza od Intera u proškom kolu - rezultatski, ali ponovo je bio daleko od šampionskog izdanja.

Pirlov tim je sa 2:0 savladao Bolonju Siniše Mihajlovića, golovima igrača iz drugog plana.

U 15. minutu Brazilac Artur je tukao sa 20-ak metara, lopta zakačila nekog od igrača Bolonje i golman Skorupski nije imao šansi.

Juve je zatim imao nekoliko šansi, ali je Bolonja bila opasna, preko Sorijana, Orsolinija i Baroua, prije nego što je 20-ak minuta prije kraja Veston Mekeni, nakon kornera Kvadrada, otklonio dileme oko pobjednika.

U finišu meča moglo je da bude i 3:0, ali je Skorupski sjajno odbranio Ronaldov šut.

Juve ima 36 bodova, sedam manje od Milana, pet od Intera, ali i meč manje - protiv Napolija.