Levandovski ruši rekorde, Bajern napravio prvi veliki bijeg

Poljak prvi u istoriji pogodio osmu utakmicu zaredom u gostima, Bajern stigao do sedam bodova prednosti nad najbližim rivalom

6493 pregleda 0 komentar(a)
Nema odbrane od Levandovskog i Milera, Foto: REUTERS

Bajern je napravio prvi veliki bijeg ove sezone, pošto je slavio u Gelzenkirhenu na stadionu najgore ekipe posljednje godine u Bundesligi, Šalkea - 4:0.

Iako apsolutni autsajder, Šalke se trudio, napadao ali šanse do kojih je došao uspijevao je da zaustavi fantastični Manuel Nojer.

Na drugoj strani enormnu kalsu u napadu potvrdili su Tomas Miler, pogotkom u 33. minutu, dok je Poljak Robert Levandovski u 54. minutu oborio još jedan rekord u istoriji najjačeg takmičenja u Njemačkoj - Poljak je dao gol i na osmom uzastopnom gostovanju!

Bio je to njegov 500. gol u karijeri - najmanje toliko pogodaka od aktivnih igrača imaju Ronaldo, Mesi i Ibrahimović.

Levandovski je iz igre izašao u 80. minutu a Miler je opet uz asistenciju Kimiha dao gol i u 88. minutu da bi David Alaba u 90. minutu postavio konačan rezultat.

Bajern je lider sa 42 boda, sedam više do prvog pratioca Lajpciga.