"Lisice" ne staju: Lester za 25 minuta otpisao ambicioznog drugoligaša

5287 pregleda 0 komentar(a)
Rodžerd i Medison nakon pobjede nad Brentfordom, Foto: Reuters

Lester je ozbiljan konkurent za najviši plasman u Premijer ligi, a ima ambicije i u FA kupu.

To je potvrdio plasmanom u osminu finala, nakon pobjede na potencijalno neugodnom gostovanju drugoligašu Brentfordu - 3:1, nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Brentford, koji i ove sezone juri plasman u Premijer ligu, vodio je od šestog minuta golom Madsa Sorensena.

"Mirisalo" je na iznenađenje, ali su se momci Brendana Rodžersa u nastavku uozbiljili i pokazali klasu.

Već nakon pet minuta su preokrenuli, golovima Džengiza Undera i Jurija Tilemansa (penal), da bi Džejms Medison 20-ak minuta prije kraja postavio konaćan rezultat.

Dalje ide i Barnli, kome je pobjeda nad Liverpulom u prvenstvu, dala samopouzdanje - ubjedljivo je slavio na gostovanju Fulamu, 3:0.

Dva gola upisao je Džej Rodriges, treći je djelo Kevina Longa.