SMS - Marušić - Imobile: Preokret Lacija na Olimpiku

Lacio preokretom dobio Sasuolo - 2:1, zahvaljujući sjajnoj akciji Adama Marušića i realizaciji Imobilea

5905 pregleda 1 komentar(a)
SMS i Marušić su režirali veliki preokret, Foto: Twitter

Sasuolo je odličan ove sezone, ali nije mogao da parira zahuktalom Laciju, iako je pogodio iz prvog i jedinog šuta u gol - Franćesko Kaputo je u 6. minutu iskoristio dodavanje Filipa Đuričića.

Na kraju 2:1 za rimski tim, uz pečat Adama Marušića.

Sergej Milinković-Savić je efektno glavom izjednačio nakon uabcivanja Koree u 25. minutu. Pogotku je prethodilo nekoliko sjajnih napada Lacija.

Nakon tog gola, Sasuolo je zatvorio sve prilaze i Lacio nije uspijevao da dođe do šanse, sve do 71. minuta, kada se Marušić, koji je opet igrao na lijevom boku, poigrao sa desnim bekom Sasuola, Turčinom Muldurom i sa gol-aut linije asistirao Ćiru Imobileu koji je sa sedam metara pogodio za preokret.

Bio je to i konačan rezultat pa je Lacio vezao četvrti trijumf za 34 boda, tri manje do trećeplasirane Rome.