Preokreti, isključenje i promašen penal: Atalanta u polufinalu Kupa

Atalanta će u polufinalu igrati sa pobjednikom meču u kojem se sastaju Napoli i Specija

1856 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Atalante na večerašnjem meču, Foto: Beta/AP

Fudbaleri Atalante plasirali su se večeras u polufinale Kupa Italije, nakon što su na svom terenu u četvrtfinalnom meču bili bolji od Lacija - 3:2.

Domaći su poveli poslije sedam minuta igre kada je Berat Đimšiti iskoristio nesmotrenost odbrane gostiju i matirao Reinu.

Deset minuta kasnije Lacio je uspio da izjednači - strijelac je bio Vedat Murići, da bi u 34. minutu "nebeskoplavi" preokrenuli golom Franćeska Aćerbija.

Atalanta je do odlaska na odmor izjednačila preko Ruslana Malinovskog u 37. minutu, a u drugom poluvremenu ponovo povela zahvaljujući golu Alekseja Mirančuka u 57. minutu. Četiri minuta prije Mirančukovog gola "Boginja" je ostala sa igračem manje, jer isključen Hose Palomino.

Imali su domaći priliku za ubjedljiviju pobjedu, ali je Duvan Zapata promašio penal u 66. minutu.

Atalanta će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Napoli i Specija.