Šefild šokirao Solskjera, poraz Mančestera

"Crevni đavoli" nakon 13 mečeva izgubili u Premijer ligi

8486 pregleda 1 komentar(a)
Radost igrača Šefilda, Foto: Reuters

Nakon 13 mečeva bez poraza u Premijer ligi Mančester junajted je izgubio kada se to najmanje očekivalo - "đavoli" su večeras u 20. kolu na "Old trafordu" poraženi od Šefild junajteda 2:1.

Posljednji poraz u Premijer ligi Mančester je pretrpio od Arsenala prvog novembra prošle godine na "Old trafordu".

Šefild je odigrao najbolju utakmicu ove sezone i poveo preko Kina Brajana u 23. minutu.

Gostu su sa prednošću otišli na odmor, a Junajted je izjednačio golom Harija Megvajera u 64. minutu meča.

Konačan rezultat i veliku pobjedu Šefildu donio je Oliver Burke u 74. minutu meča.

"Crveni đavoli" ostaju na drugom mjestu sa 40 bodova, imaju bod manje i utakmicu više od lidera Mančester sitija.

Šefild je je osvojio bitne bodove, možda tamo gdje se izabranici Krisa Vajldera nisu nadali. "Oštrice" su i dalje posljednje na tabeli sa osam bodova.

Everton je na "Gudisonu" podijelio bodove sa Lesterom - 1:1.

Domaći su poveli nakon pola časa igre kada je Hames Rodriges prelijepim udarcem matirao Kaspera Šmajhela.

Gosti, koji su u Liverpul došli bez povrijeđenog Džejmija Vardija, izjednačili su u 67. minutu kada je gol postigao Jurij Tilemanas.

Everton je sedmi sa 33 boda, šest manje od večerašnjeg rivala, koji je na trećoj poziciji. "Karamele" imaju dva meča manje od Lestera.

Na meču Brajtona i Fulama nije bilo golova.