Liverpul nadigrao Totenhem, Murinja brine i povreda Kejna

"Redsi" slavili 3:1 golovima Firmina, Aleksander-Arnolda i Manea

2880 pregleda 1 komentar(a)
Mane postiže gol za 3:1, Foto: Reuters

Čak 482 minuta, još od duela sa Vest Bromom 27. decembra, Liverpul nije mogao do gola u Premijer ligi.

U nekim mečevima je igra šampiona izgledala veoma loše, ali protiv Totenhema je mnogo toga podsjetilo na vrhunska izdanja "redsa".

Liverpul je u sjevernom Londonu slavio 3:1, vratio se pobjedama poslije pet utakmica i upozorio sve rivale da je živ u šampionskoj borbi.

Roberto Firmino je u 49. minutu prvog poluvremena donio prednost gostima, a već na startu nastavka je Trent Aleksander-Arnold povisio na 2:0.

Sparsi su brzo reagovali, odmah je Pjer-Emil Hejbjerg smanjio na 2:1, ali više od toga nisu mogli da ponude, pogotovo što je na poluvremenu zbog povrede članka zamijenjen Hari Kejn.

Nakon što je Mohamedu Salahu poništen pogodak zbog igranja rukom Firmina, tačku na derbi je u 65. minutu stavio Sadio Mane iz akcije u kojoj se nije proslavio mladi štoper Totenhema Džo Rodon.

Liverpul je sada četvrti na tabeli, ima četiri boda manje i meč više od lidera Mančester sitija.

Totenhem je šesti, sa četiri boda minusa u odnosu na sastav Jirgena Klopa.