Milan osvojio Bolonju, Mihajlović poručuje: Da je Ibra igrao za nas dobili bismo 3:0

"Rosoneri" slavili 2:1, Ibrahimović promašio penal

14913 pregleda 1 komentar(a)

Porazi od Atalante u ligi i Intera u četvrtfinalu Kupa nisu potresli Milan koji se vratio pobjedama.

"Rosoneri" su slavili u Bolonji 2:1, pa je izvjesno da će i nakon 20. runde ostati na prvom mjestu italijanskog šampionata.

U prvom poluvremenu su na "Dal'Ari" briljirali golmani - Lukaš Skorupski na jednoj, te Đanluiđi Donaruma na drugoj, ali je Milan imao prednost.

Donio mu je Ante Rebić koji je pogodio iz odbitka u 26. minutu pošto je Skorupski odbranio penal Zlatanu Ibrahimoviću.

Bio je to četvrti jedanaesterac u sezoni koji je promašio švedski napadač...

U nastavku je na 2:0 povisio Frank Kesi, takođe sa penala - pogodio je mrežu ekipe Siniše Mihajlovića u 55. minutu i izgledalo je da Milan ide ka rutinskom trijumfu.

Domaćin se, ipak, vratio u igru preko Andree Polija, imao i veliku šansu za izjednačenje (Rodrigo Palasio), ali se rezultat nije promijenio.

"Vjerovali smo do kraja, mislim da nismo zaslužili da izgubimo. Milan je jači, ali mi smo igrali bolje, trebala su mu dva penala da bi dao golove. Da je Ibrahimović danas nosio dres Bolonje bilo bi 3:0 za nas", rekao je Mihajlović.

Milan ima pet bodova više i meč više od drugoplasiranog Intera, koji večeras dočekuje Benevento.