Bavarci na plus 10, Ajntraht gazi sve pred sobom

Levandovski ima ulčinak od 24 gola i šest asistencija nakon 19. kola

3185 pregleda 0 komentar(a)
obeert i Tomas nastavljaju u "ubitačnom" ritmu, Foto: REUTERS

Bajern nastavlja da dominira u njemačkom fudbalu. Bavarci su sa 4:1 dobili Hofenhajm i uz utakmicu više imaju 10 bodova prednosti nad prvim pratiocem, Lajpcigom.

Iako oslabljeni neigranjem Gorecke i Martinesa, koji su se inficirali korona virusom, izabranici Hansija Flika pokazali su "dubinu" sastava, pa su redom pogađali Boateng i Miler u prvom a Levandovski i Gnabri u drugom poluvremenu. Kramarić je u finišu poluvremena dao jedini gol za goste.

Herta je promijenila trenera, Labadiju je zamijenio Mađar Dardai, imala je u 66. minutu vođstvo golom Poljaka Pjonteka, ali je Ajntraht do kraja postigao tri gola. Dva od njih Andre Silva, pa je Frankfurt zasjeo na treću poziciju sa 33 boda.

Slavio je očekivano i Dortmund kući protiv Augsburga (3:1), iako su gosti poveli a Haland potom nije realizovao penal. Dortmund je na 32 boda.

Utakmice između Uniona i Menhengladbaha, te Verdera i Šalkea su okončane sa identičnih 1:1.