Atletiko osvojio 50 bodova na polovini sezone: Urugvajac predvodi napad, Crnogorac odbranu

Atletiko je slavio na gostovanju Kadisu - 4:2

3814 pregleda 6 komentar(a)
Urugvajac ne prestaje da rešeta, Foto: REUTERS

Atletiko ne spušta ritam. Ima već ima 50 bodova, a "kolćonerosi" su u prvoj sezoni sa Ćolom Simeoneom na klupi u cijelom šampionatu skupili 47!

Novom pobjedom su stekli 10 bodova prednosti nad prvim pratiocem na tabeli Real Madridom, koji ima i utakmicu više.

Lider je danas slavio protiv Kadisa u gostima 4:2, a Luis Suares ponovo bio raspoložen - igra kao u najboljim godinama i prvi je strijelac lige sa 14 golova u 15 nastupa u prvenstvu.

"Pistolero" je postigao dva gola, prvi u 28. minutu iz slobodnjaka sa blizu 30 metara za vođstvo.

Kadis nije bio bezopasan, pošto je još jedan veteran i godinu stariji 35-godšnji Alvaro Negredo izjednačio u 35. minutu.

Do poluvremena su gosti ponovo poveli, preko Saula, koji je sjajno reagovao na ubacivanje Lemara.

Neizvjesnost je vratio Negredo, drugim golom, da bi Koke, koji ove sezone igra u velikoj formi, otklonio dileme oko pobjednika u 88. minutu.