Dva direktna crvena kartona i prvi poraz Arsenala u 2021.

U meču začelja, Šefild junajted je sa 2:1 bio bolji od Vest Broma

4966 pregleda 1 komentar(a)
David Luis dobija crveni karton, Foto: REUTERS

Dobar ritam Arsenala je prekinut na Molinou, dok je Vulverhempton prekinuo negativan niz - "vukovi" su savladali "tobdžije" sa 2:1, nanijeli im poraz nakon sedam mečeva, a ostvarili pobjedu poslije osam kola Premijer lige.

Nije izgledalo da će ishod meča biti takav, kada je Nikolas Pepe u 32. minutu pogodio za 0:1.

Presudni trenutak meča dogodio se u posljednjim trenucima prvog dijela.

David Luis je slučajno u trku zakačio Vilijana Žosea, sapleo ga za penal i dobio direktni crveni karton, jer je bio posljednji igrač odbrane.

Ruben Neves je pogodio sa bijele tačke i poravnao.

U uvodnim momentima nastavka Žoao Mutinjo je preokrenuo sjajnim golom sa 30-ak metara, a sve nade Arsenala ugašene su 20-ak minuta prije kraja, kada je golman Bernd Leno izašao iz svog šesnaesterca, loše procijenio loptu i zahvatio je rukom - drugo isključenje, "tobdžije" su ostale i bez drugog igrača.

Sa osam fudbalera u polju gosti nisu mogli do boda...

U meču začelja, Šefild junajted je sa 2:1 bio bolji od Vest Broma na svom terenu i najavio da će se do kraja boriti za opstanak.