Istorijska noć na Old trafordu: Junajted brojao do devet!

Sautempton je za godinu i četiri mjeseca drugi put primio devet "komada" - u oktobru 2019. izgubio je od Lestera kod kuće takođe 9:0

8454 pregleda 2 komentar(a)
Kavani postiže gol za Junajted, Foto: Reuters

Mančester junajted je od 81. sekunde utakmice sa Sautemptonom imao igrača više i prednost iskoristio na spektakularan način - pobjedom od čak 9:0.

Time je Solskjerov tim izjednačio rekordan trijumf Junajteda u Premijer ligi - istim rezultatom pobijeđen je Ipsvič u martu 1995. godine, kada je trener bio Aleks Ferguson, a golove postizali Endi Kol (5), Mark Hjuz (2), Roj Kin i Pol Ins.

Sautempton je, s druge strane, za godinu i četiri mjeseca drugi put primio devet "komada" - u oktobru 2019. izgubio je od Lestera kod kuće takođe 9:0.

To su jedine tri utakmice u istoriji Premijer lige koje su završene pobjedom nekog tima sa devet golova razlike.

U goleadi "đavola" priča se i o fudbaleru gostujućeg tima Aleksu Jankevicu, 19-godišnjem Švajcarcu, koji se prvi put našao u startnoj postavi Sautemptona i igrao manje od dva minuta.

Isključen je zbog brutalnog starta nad Mektominijem...

I krenula je furija Junajteda.

Do poluvremena su pogađali Van Bisaka, Rašford i Kavani, dok je Bednarek postigao autogol.

Marsijal i Mektomini su u nastavku izbrojali do šest, da bi u posljednjih šest minuta viđena još tri gola, i to u trenucima kada je Sautempton ostao sa devet igrača.

Bednarek je dobio drugi žuti karton zbog faula za penal, koji je u 7:0 pretvorio Bruno Fernandeš.

Osmi pogodak upisao je Marsijal, a deveti Džejms...

Junajted se izjednačio sa Mančester sitijem na vrhu (44 boda), ali ima dva meča više.