Predaja titule: Liverpul šokantno poražen od Brajtona, Siti pobjegao na plus sedam

10206 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Brajtona slave gol za pobjedu, Foto: Reuters

Dvadesetčetiri sata od kada je Mančester junajted dao devet golova Sautemptonu, a dva sata nakon devete pobjede u nizu Mančester sitija (protiv Barnlija 2:0), Liverpul je izgubio od Brajtona na Enfildu.

Da li će 2. februar biti označen kao datum predaje titule - baš bi tako moglo da bude.

"Redsi" su poraženi od "galebova" 1:0, pa imaju sedam bodova manje i utakmicu više od Sitija.

U ovakvoj situaciji, ali i uz probleme koje ima, tim Jirgena Klopa teško da može da računa na veliki obrt u nastavku sezone.

Šampionu je presudio mladi Kolumbijac Stiven Alsate, prvim golom u premijerligaškoj karijeri u 56. minutu.

Liverpul ima problem u odbrani (opet je štopera igrao Henderson, Dejvis i Kabak su tek došli), ali i u napadu - prvi put od 1984. godine, "redsi" nisu postigli gol na tri uzastopna meča na Enfildu...

Lijepu pobjedu ostvario je Everton protiv Lidsa u gostima 2:1, a odličnu sezonu nastavio Vest Hem, koji je slavio protiv Aston Vile u gostima 3:1.