Barselona od ambisa do polufinala

Gubila je 2:0 u 88. minutu četvrtfinalu Kupa Kralja, a na kraju u produžecima proslavila plasman među četiri najbolje ekipe - 5:3

8079 pregleda 1 komentar(a)
Fudbaleri Barselone, Foto: Reuters

Barselona je do 88. minuta bila izgubljena u Granadi i praktično eliminisana iz borbe za trofej, za čije osvajanje ima najrealnije šanse.

Gubila je 2:0 u četvrtfinalu Kupa Kralja, a na kraju u produžecima proslavila plasman među četiri najbolje ekipe - 5:3.

Granada je golovima Kenedija u 33. i Roberta Soldada u 47. minutu stekla veliku prednost.

Oba puta pogriješio je Samuel Umtiti - prvo je izgubio loptu u opasnoj zoni, a zatim zakasnio da postavi ofsajd.

Domaćin je čuvao prednost do 88. minuta, da bi Barsa preko Grizmana smanjila.

U drugom minutu nadoknade Đordi Alba je uveo meč u produžetke.

Uzbuđenja je bilo i u dodatnih 30 minuta.

Grizman je drugim golom u 100. minutu preokrenuo, da bi u narednom napadu Granada dobila penal, zbog starta Desta, a Fede izjednačio.

Ipak, do kraja je Kumanov tim opravdao ulogu favorita, drugim golom Albe, te pogotkom De Jonga.

U polufinale se večeras plasirao Levante, pobjedom nad Viljarealom 1:0, golom Rođera Martija u posljednjem minutu drugog produžetka.

Sinoć je plasman izborila i Sevilja, trijumfom nad Almerijom.

Posljednji polufinalista biće poznat u četvrtak, nakon meča Betis - Atletik Bilbao