Sutjeska nadigrala i slavila protiv lidera Druge lige

Sutjeska je u pripremnoj utakmici slavila sa 2:0, protiv Arsenala iz Tivta, lidera Amplitudo 2. CFL

6435 pregleda 1 komentar(a)
Sutjeska je propustila šanse da ubjedljivije dobije Arsenal, Foto: FK Sutjeska

Sutjeska je u pripremnoj utakmici slavila protiv Arsenala iz Tivta, lidera Amplitudo 2. CFL.

"Plavi" su slavili sa 2:0, pogocima Raičevića u 48. i Marušića u 66. minutu.

Sutjeska je počela u sastavu: Ličina, Vlahović, Pajović, Stijepović, Cicmil Janković, Eraković, Ćetković, M. Vuković, Raičević, Marušić.

Igrali su još: Grivić, Janjić, Bulatović, Šofranac, Bubanja, Augusto, Mihelič, D. Vuković, Osmajić i Marković.

Sutjeska je već u 6. minutu imala priliku da dođe do prednosti. Raičević je ostavio loptu za Jankovića koji je šutirao sa šesnaest metara, ali je golman domaćih dobro reagovao.

U 24. minutu je Vlahović uputio centaršut sa lijeve strane, Raičević šutirao glavom, ali je golman Arsenala sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Raičević je imao još jednu priliku nakon kontre u 31. minutu, kada je šutirao pored gola.

Arsenal je prvi put zaprijetio u 34. minutu kada je Tačibana šutirao, ali je Ličina bio dobro postavljen i bez problema odbranio taj udarac.

U 36. minutu je Janković nakon kornera koji je izveo Ćetković šutirao glavom sa prve stative i malo je nedostajalo da postigne gol.

U 39. minutu je Ćetković izveo slobodan udarac sa same ivice šesnaesterca - lopta je na putu do gola zakačila živi zid, a zatim pogodila prečku. U nastavku se odbila do Cicmila koji je primio na grudi i šutirao, ali je golman domaćih nogom odbranio njegov udarac.

Igrao se 45. minut kada kada je Raičević glavom na centaršut Marka Vukovića prebacio gol.

Ipak u 48. minutu Pajović je poslao loptu sa sredine terena preko defanzivaca gostiju, Raičević iz prve lobovao golmana i postigao lijep gol.

Nakon odličnog posjeda lopte u 55. minutu, Vlahović se izborio za poziciju, centrirao sa desne strane i pronašao Raičevića koji nije iskoristio priliku da postigne svoj drugi gol na današnjem meču.

U 63. minutu je mladi Dušan Vuković šutirao glavom preko gola, nakon centaršuta Jankovića sa desne strane.

Tri minuta kasnije Marušić je oduzeo loptu, izborio se za poziciju i udarcem desnom nogom zatresao mrežu domaćih.

Sutjeska će sjutra odigrati prijateljski meč sa Podgoricom na DG areni, zatim se vratiti u Nikšić nakon dvije sedmice priprema u Budvi.