Spektakl na Old trafordu i šok za Junajted: Everton od 0:2 do boda u 95. minutu

6138 pregleda 2 komentar(a)
Fudbaleri Evertona, Foto: Reuters

Spektakl na Old trafordu i šokantan ishod za Mančester junajted - "đavoli" su vodili 2:0, pa 3:2, da bi u petom minutu nadoknade Dominik Kalvert-Luin donio konačnih 3:3.

Veliki napadački potencijal ima Junajted, raspucao se i Edinson Kavani koji je upisao šesti gol u ligi, u 24. minutu.

Do poluvremena pogodio je i Bruno Fernandeš, a dvije asistencije upisao sve bolji Aron Van-Bisaka.

Junajted ima, međutim, nestabilnu defanzivu, što je Everton iskoristio da golovima Abdulajea Dokurea i Hamesa Rodrigesa za šest minuta igre u nastavku izjednači.

Novu prednost domaćinu donio je Skot Mektomini 20-ak minuta prije kraja.

Rišarlison je zatim propustio priliku da kazni još jedan propust odbrane rivala i grešku Megvajera, ali je u posljednjem napadu Kalvert-Luin šokirao Junajted.

Ishod meča obradovao je i Junajtedove "bučne komšije", kako je Mančester siti svojevremeno nazvao Aleks Ferguson.

Sitijem je ostao na vrhu, sa dva boda više i dvije utakmice manje od "đavola".

U nedjelju igra derbi sa Liverpulom na Enfildu.