Čelsi slavio na "Bramal Lejnu", sada je na bod od zone Lige šampiona

Treća pobjeda "plavaca" zaredom

3551 pregleda 2 komentar(a)

Čelsi je primio prvi gol od kada je ekipu preuzeo Tomas Tuhel, ali je pronašao način da pobijedi Šefild junajted.

"Plavci" su slavili 2:1 i to im je treći trijumf zaredom, imaju i remi od kada je Franka Lamparda naslijedio njemački trener.

Mejson Maunt je na pas Tima Vernera pogodio u finišu prvog poluvremena, a izjednačenje Šefildu je donio Antonio Ridiger autogol u 53. minutu.

Već u 58. je postavljen konačan rezultat - ovog puta je Verner iznudio penal, a siguran realizator je bio Žoržinjo.

Mogao je domaćin u 95. minutu do izjednačenja, ali je golman Edoard Mendi zaustavio atraktivan šut Bilija Šarpa.

Čelsi je sada peti na tabeli, ima isti broj bodova kao Vest Hem, a jedan manje od Liverpula, koji je u zoni Lige šampiona.