Barsa bez šuta do poluvremena, Mesi sa klupe unio preokret protiv Betisa

Barselona je preokretom slavila na gostovanju Betisu sa 3:2

5638 pregleda 4 komentar(a)
Mesi je ušao u igru u 57. dva minuta kasniej postigao je gol, Foto: REUTERS

Barsa je slavila protiv Betisa sa 3:2, nakon što je odigrala dva potpuno razlčičita poluvremena.

Barselona u prvom poluvremenu nije napravila faul ali ni šutirala u okvir gola!

Prvi šut je imala u 48. minutu, ali je gubila jer je Betis pogotkom Iglesijasa vodio od 38. minuta.

Trener Barse Ronald Kuman je kombinovao tim, zbog napora u pobjedi u Kupu kralja tek nakon 120 minuta utakmice u Granadi. Mesi je ušao sa klupe u 57. minutu da bi dva minuta kasnije sjajno pogodio bliži ugao.

To je njegov 13. gol ove sezone i dijeli drugo mjesto sa En Nesirijem iz Sevilje. Luis Suares iz Atletika je dao 14.

Autogolom Viktora Ruisa Barsa je povela u 68. minutu, ali se isti igrač iskupio pogotkom i u mrežu Barse, sedam minuita kasniej na dodavanje Nabila Fekira.

"Zeleni" su potom bili opsniji rival, golman Ter Štegen je spasavao a onda je sijevnula ljevica Portugalca Trinkaa, koji je sa 18 metara pogodio od prečke suprotni desni ugao gola Betisa.

Sosijedad je u prvom meču dana dobio Kadis 4:1, Bilbao je remizirao sa Valensijom 1:1, dok je Osasuna u finišu dal gol za pobjedu and Eibarom 2:1.

Barsa se izjednačila sa Realom sa po 43 boda iz 21 utakmice, dok lider Atletiko ima 50 ali i dvije utakmice manje.