Goleada na „Gudisonu”, Everton izbacio Totenhem

„Karamele” nakon produžetaka slavile 5:4 i ušle u četvrtfinale. Po dva gola Rišarlisona i Davinsona Sančesa, Gilfi Sigurđson realziovao penal i upisao tri asistencije

8183 pregleda 0 komentar(a)
Bernard slavi gol odluje, Foto: Reuters

Sto dvadeset minuta, devet golova, šest u režiji Južnoamerikanaca i pobjeda Evertona u spektakularnom meču sa Totenhemom (5:4).

„Karamele” su izborile četvrtfinale FA kupa poslije produžetaka, mada nije moralo tako da bude.

Kolumbijac Davinson Sančes je donio prednost gostima već u 3. minutu, da bi u blickrigu u finišu poluvremena za domaće pogađali Dominik Kalvert-Luin, Brazilac Rišarlison i Gilfi Sigurđson, a za 3:2 Argentinac Erik Lamela.

Sančes se svojim drugim pogotkom u 57. minutu donio novu prednost Evertonu, da bi isti učinak dostigao i Rišarlison za 4:3 u 68. minutu.

Sparsi su izborili produžetke golom Harija Kejna na fenomenalnu asistenciju Heung-Min Sona (njegova druga na meču), pa se otišlo u produžetke.

U njima se mreža „samo” jednom tresla - Sigurđson je upisao treću asistenciju, a Brazilac u 97. minutu donio odlučujuću prednost timu sa „Gudison parka”.