Bajernova rutina u Kataru - jedan gol dovoljan za novi trofej

Jedini strijelac protiv Tigresa bio je Benžaman Pavar

7901 pregleda 1 komentar(a)

Bajern je u februaru 2021. krunisao nestvarnu sezonu 2019/20. u kojoj je osvojio Bundesligu, Kup Njemačke, Ligu šampiona, te Superkup Evrope i Njemačke.

Stigao je još jedan trofej i potvrda dominacije bavarskog velikana koji je u Kataru postao i šampion svijeta.

Tim Hansija Flika je u finalu turnira u Kataru savladao meksički Tigres 1:0 i ovo mu je četvrti trofej najbolje ekipe na planeti.

Nakon što je osvajao Interkontinentalni kup 1976. i 2001, te FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo 2013.

Nije Bajern impresionirao ni u polufinalu protiv Al Ahlija (2:0), nije ni večeras u duelu sa Tigresom, ali uradio je dovoljno da opravda ulogu favorita.

Bajern Minhen

U prvom poluvremenu mu je pored nekoliko šansi zbog ofsajda Roberta Levandovskog poništen gol Džošue Kimiha, a u nastavku je VAR tehnologija opet bila na ispitu.

Ovog puta je išla u korist Bavaraca - igrao se 59. minut kada je pogodak Benžamana Pavara poništen (zbog navodnog ofsajda Levandovskog), a onda je priznat.

Bajern je nakon toga imao kontrolu, stvorio je i dvije velike prilike da riješi pitanje pobjednika, mada se ono realno nije postavljalo...

Njemački klub je tako izjednačio učinak Barselone iz 2009. koja je pod komandom Pepa Gvardiole osvojila šest trofeja.

A Flik? On je osvojio više trofeja (šest) nego što ima poraza na klupi Bajerna - pet.