Lajpcig dominirao, pa strahovao za pobjedu

Tim Jilijana Nagelsmana slavio 2:1

10871 pregleda 0 komentar(a)
Olmo je prvi gol na utakmici dao sa penala, Foto: REUTERS

Lajpcig je slavio protiv Augsburga na "Red Bul areni" - 2:1.

Tom pobjedom je uz utakmicu više prišao lideru Bajernu na četiri boda, ali ima i šest bodova prednosti nad prvim pratiocem - Volfsburgom. Takođe uz utakmicu više...

Dani Olmo je imao nekoliko prilika prije nego je iz penala doveo Lajpcig u vođstvo u 38. minutu.

Do poluvremena je već bilo 2:0, pošto se upisao Kristofer Enkunku, nakon sjajne akcije Danca Jusufa Poulsena u 43. minutu.

Promašivao je Lajpcig, a kazna je stigla u 77. minutu, kada je Ibrahima Konate nesmotreno i bespotrebno sapleo beka gostiju Madsa Pedersena.

Siguran je sa bijele tačke bio je Danijel Kaliđuri. Bio je to prvi udarac gostiju ka golu rivala, koji su prijetili do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Augsburg je trećim vezanim porazom ostao na 22 boda, devet iznad zone ispadanja uz utakmicu više.