Posljednja žrtva Evertona je postao fenjeraš Premijer lige, Svonsi (3:1)
76 pregleda 2 komentar(a)
Everton, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.12.2017. 22:12h

Kada se doznalo da će Sem Alardajs prekinuti penziju i postati novi menadžer Evertona, „karamele” su se raspucale i savladale Vest Hem sa 4:0.

A onda je došao Big Sem i serija je nastavljena - klub iz Liverpula je upisao četvrtu pobjedu od dolaska Alardajsa, uz remi u velikom gradskom derbiju.

Posljednja žrtva Evertona je postao fenjeraš Premijer lige, Svonsi (3:1), koji je poveo na „Gudisonu” golom Liroja Fera u 35. minutu.

Domaćin je izjednačio u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Lukaš Fabijanski uz pomoć stative odbranio penal Vejnu Runiju, ali je natrčao Dominik Kalvert-Luin i zatresao mrežu.

Gilfi Sigurđson je preokrenuo u 64. minutu, a Runi opet izveo jedanaesterac i pogodio za konačnih 3:1.

Everton je sada deveti na tabeli sa 25 bodova, dok je Svonsi ostao posljednji sa 12, četiri manje od ekipa iz zone spasa.