Lukaku nosi Inter do Skudeta: "Nerazuri" preko Lacija do prvog mjesta

Belgijanac dao dva gola i asistirao u trijumfu rezultatom 3:1

7092 pregleda 2 komentar(a)

Inter nije pogriješio u momentu kada je znao da ga pobjeda vodi na prvo mjesto na tabeli Serije A.

"Nerazuri" su u derbiju nadigrali Lacio, slavili 3:1 i nakon 22. runde preuzeli vrh tabele - imaju bod više od Milana, s kojim se sastaju za sedam dana.

Tim Antonija Kontea je u prvom poluvremenu kažnjavao greške Rimljana, u nastavku ih dotukao, utisak je i da je mogao da postigne još koji gol nakon što je poveo 3:1.

Romelu Lukaku je iz penala donio prednost domaćinu, isti igrač je povisio na 2:0, da bi početkom drugog dijela slučajni pogodak Gonsala Eskalantea nakon slobodnog udarca Sergeja Milinković-Savića vratio neizvjesnost.

Ona, ipak, nije trajala dugo - sprint Lukakua, koji je lako iz igre izbacio Marka Parola otvorio je zicer Lautaru Martinesu, a Argentinac nije pogriješio sa pet metara.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je bio jedan od onih koji je zaslužio prelaznu ocjenu u Laciju, ali neminovan je bio kraj serije od šest trijumfa u ligi.