Arminija dala tri gola i uzela bod Bajernu

Na prvom meču nakon osvajanja titule klupskog prvaka svijeta, Bavarci nadoknadili minus dva i remizirali sa timom iz Bilefelda

4969 pregleda 3 komentar(a)

Ni tri gola, dva puta vođstvo od dva razlike, nisu dovoljna za pobjedu nad Bajernom u Minhenu.

Ali, i bod na "Alijanc areni" je ogroman za Arminiju, koja je u zoni baraža za opstanak u Bundesligi.

Gosti su došli do 2:0 preko Mišela Flapa u 9. i Amosa Pipera u 37. minutu na snijegom pokrivenom terenu.

Nakon povratka iz svlačionica, snijega više nije bilo, jer je prestao da pada, a teren je brzo zagrijan. To je iskoristio Robert Levandovski i majstorskim pogotkom smanjio u 48. minutu.

Kristijan Gebauer je odmah uzvratio i povisio na 3:1, da bi Korentan Toliso u 57. i Alfonso Dejvis u 70. minutu donijeli izjednačenje.

Do kraja nije bilo zicera, a pogodak Serhija Kordove za senzacionalnih 3:4 u 73. minutu je poništen zbog ofsajda.