Haland lansirao Borusiju u Andaluziji, blijedi Juventus postigao gol nade za revanš

28291 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Porta, Foto: Reuters

Borusija je u lošoj formi stigla u Andaluziju, Sevilja bila u odličnom ritmu, ali Erlingu Halandu prija najveća scena.

Sjajni 20-godišnji Norvežanin postigao je dva gola (18 na 13 mečeva u Ligi šampiona) u pobjedi "milionera" na Pishuanu 3:2.

Sevilja je povela, gosti do poluvremena postigli tri gola, da bi u finišu De Jong dao nadu španskom timu.

Porto je u 62. sekundi meča i 16. sekundi drugog poluvremena postigao dva gola protiv Juventusa, koji je odigrao katastrofalan meč na Dragau.

Ipak, osam minuta prije kraja prvak Italije je postigao gol za 2:1 i šansu da u revanšu prođe među osam najboljih.

Tok mečeva

Sevilja - Borusija Dortmund 2:3

Suso 7, De Jong 84. - Daud 19, Haland 27, 43.

stat

Porto - Juventus 2:1

Taremi 2, Marega 46. - Kijeza 82.

stat

84. minut - Sevilja je smanjila, nadu daje gol Luka de Jonga.

82. minut - gol velike nad za Juventus. Najbolji napad na meču i pogodak Federika Kijeze.

Moglo je da bude i 3:0 za Porto. Seržo Oliveira je tukao sa vrha šesnaesterca, Šćešnji odbranio...

46. minut - raspad Juventusa u Portu - 2:0, prvi napad u drugom poluvremenu i gol Muse Marege. Katastrofalna reakcija Juveove odbrane, Marega je bio sam u šesnaestercu pored sedmorice gostujućih igrača.

Statistika Erlinga Halanda nakon prvih 45 minuta.

stat

Statistika prvih poluvremena

stat
stat

43. minut - ponovo Erling Haland. Papu Gomes je izgubio loptu, Rojs dodao do Halanda, a Norvežanin ne prašta i nastavlja da rešeta.

Juventus bez velikih šansi na Dragau, pokušao je Rabio makazicama, ali je golman Markesin bio budan.

Još jedna šansa za Borusiju, ponovo Haland - šut Halanda, dobra odbrana Bonua.

Haland je na 42 meča za Borusiju postogao 40 golova.

Njegov skor u Ligi šampiona je impresivan - 17 pogodaka na 13 mečeva, a dao je gol svakom timu protiv koga je igrao.

27. minut - preokret u Sevilji. Sjajna akcija dva vunderkinda - asistencija Džejdona Sanča i gol Erlinga Halanda.

Nova greška odbrane Juventusa, loša reakcija na visoki presing Porta, ovoga puta De Liht je blokirao šut. Juve veoma nesiguran na "Dragau".

19. minut - efektan gol Mahmuda Dauda sa 20-ak metara za izjednačenje Borusije na "Pishuanu".

7. minut - vodi Sevilja. Serija driblinga Susa na ivici šesnaesterca, loša markacija odbrane gostiju, lopta je na putu ka golu zakačila Humelsa.

2. minut - velika greška Bentankura - kratka lopta do golmana Šćešnjija, Mehdi Taremi je hitro reagovao. Šokantan početak na Dragau.

Određeni su sastavi timova:

Sevilja: Bono - Hesus Navas, Kunde, Dijego Karlos, Eskudero - Fernando, Đordan, Rakitić - Suso, Papu Gomes, En-Nesiri.

Borusija Dortmund: Hic - Mori, Akanđi, Humels, Gereiro - Džan, Belingem, Daud - Rojs, Sančo, Haland.

Porto: Markesin - Manafa, Pepe, Mbemba, Zaidu - Korona, Otavio, Seržo Oliveira, Uribe - Marega, Taremi.

Juventus: Šćešnji - Danilo, De Liht, Kjelini, Aleks Sandro - Kijeza, Bentankur, Rabio, Mekeni - Kuluševski, Ronaldo.

Sinoć je PSŽ u gostima deklasirao Barselonu 4:1, a Liverpul na neutralnom terenu u Budimpešti pobijedio Lajpcig 2:0.