Nezadrživi Siti: Deseta pobjeda u 2021. za deset bodova prednosti na vrhu

5168 pregleda 0 komentar(a)
Bernardo Silva postiže treći gol za Siti, Foto: Reuters

Dominacija Mančester sitija Premijer ligom se nastavila - tim Pepa Gvardiole slavio je protiv Evertona na Gudisonu 3:1, upisao 12. uzastopnu pobjedu u prvenstvu, a postao prva ekipa u istoriji elitnog ranga koja je dobila prvih 10 mečeva u kalendarskoj godini.

Desetim trijumfom u 2021. Siti je stekao deset bodova prednosti na vrhu nad Mančester junajtedom i Lesterom, od aktuelnog prvaka Liverpula ima 16 više.

Everton se držao u prvom poluvremenu, jer je nakon gola Fodena za 0:1 izjednačio Rišarlison.

U nastavku nije bilo dileme, Sitijeva mašinerija je dominirala - Marez je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio za 1:2, a konačan rezultat upisao je Bernardo Silva u 77. minutu.