Ajntraht je slavio protiv Bajerna - 2:1

8093 pregleda 0 komentar(a)
Sane namjestio gol, ali nije uspio da režira preokret, Foto: reuters
Ažurirano: 20.02.2021. 20:58h

Sjajnom igrom u prvom poluvremenu Ahjntarht je uspio da dođe do dva gola prednosti nad Bajernom, a u nastavku se uz dosta sreće obranio za nastavak pobjedničkog niza - 2:1.

Bajern je doživio treći poraz ove sezone, nakon remija u prošlom kolu na svom terenu s Arminjom (3:3).

Na drugoj starni, Ajntraht igra u fantastičnoj formi i već 11 kola ne zna za poraz a vezao je petu uzastopnu pobjedu. Ajnraht je četvrti sa 42 boda, Bajern je lider sa 49, ali Lajpcig će u ovom kolu biti u prilici da mu priđe na samo dva boda zaostatka.

Ajntraht je bolju igru krunsao golom Kamade u 12. minutu, u 31. je isti igrač asistirao Junesu za 2:0.

Bajern je silovito krenuo u nastavku, ali se ispromašivao. Jedini gol postigao je Levandovski sa peterca, nakon sjajnog prodora i asistencije Liroja Sanea.

Ajntraht je bio nemoćan sve do poslejdnjih deset minuta kada je prokockao dvije prilike da osigura pobjedu a u finišu je Bajern propustio par šansi za izjednačenje.

Nekada neizvjesni rurski derbi večeras je pokazao razliku u kvalitetu Borusije i Šalkea - "milioneri" su slavili kao gosti u Gelzenkirhenu 4:0, uz dva gola Erlinga Halanda.

Iastovremeno je Štutgart slavio u Kelnu sa 1:0, a Union Berlin identično u Frajburgu.

Majnc je iznenadio u Menhengladbahu (2:1) i primakao se zoni spasa na svega bod.