Junajted ne griješi protiv malih, Liverpul se poigravao sa Bornmutom

"Đavoli" rano poveli sa 2:0, a onda u finišu branili pobjedu
Romelu Lukaku Mančester junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2017. 18:35h

Mančester junajted je slavio i drugi put u Premijer ligi nakon prošlonedjeljnog poraza u derbiju od Mančester sitija, ali je opet kao protiv Bornmuta morao da strahuje za tri boda.

"Crveni đavoli" su savladali VBA u Birmingemu sa 2:1, a poslije pola sata je izgledalo da tim Žozea Murinja čeka mnogo lakši zadatak pošto je imao dva gola prednosti (strijelci Romelu Lukaku i Džesi Lingard).

Junajted je kontrolisao meč protiv tima Alana Pardjua, jurio i treći pogodak, ali je u posljednjih 15 minuta bio prinuđen da se brani.

Garet Bari je u 77. smanjio na 2:1 nakon prekida, a VBA je do kraja, iako nije stvorio pravi zicer za izjednačenje, natjerao Junajteda da čuva prednost svim silama.

Cilj je na kraju opravdao sredstvo, pa je Junajted slavio šesti put u posljednjih sedam utakmica u prvenstvu i ostao sam drugom mjestu sa tri boda više od Čelsija.

Siti je na vrhu nedodirljiv, ima 11 bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala.

"Zaslužili smo da pobijedimo, bili smo bolji tim u ovom meču. Dugo smo kontrolisali meč, imali šanse da ga riješimo, a onda je morao i VBA da reaguje. Znali smo da je protivnik najopasniji iz prekida, ali smo baš tako primili gol. Šta se desilo u nastavku? Pretpostavljam da je ekipa ostala bez ambicije zato što je imala dva boda prednosti. Intenzitet igre koji smo imali u prvom poluvremenu nam nije bio potreban u drugom", rekao je Murinjo.

A Liverpul se vratio na četvrto mjesto nakon što se poigravao sa Bornmutom.

Bilo je 4:0, a da se loše piše domaćinu postalo je jasno već u 26. minutu nakon golova Filipea Kutinja i Dejana Lovrena.

Mohamed Salah je potvrdio veliku formu i do poluvremena povisio na 3:0, a goleadu je kompletirao Roberto Firmino...

VBA - Mančester junajted 1:2