Kadis remizirao na "Nou kampu" u danu Mesijevih rekorda

Mesi realizovao rekordni penal, ali je Fernades u finišu isto bio siguran sa bijele tačke za konačnih 1:1

7757 pregleda 6 komentar(a)
Mesi je pogodio u utakmici rekordnog nastupa za Barsu, Foto: Reuters

Arrgentnac Leo Mesi odigrao je rekordnu 506. utakmicu u dresu Barselone u najjačem španskom prvenstvu i sada je rekorder, sa utaklmicokm više od Ćavija.

Mesi je i pogodio gol Kadisa na "Nou kampu" u 32. minutu sa penala, ali Barsa nije slavila pobjedu.

Bio je to 73 penal Mesija u prvenstvu Španije, pa je rekorder i po tom pokazatelju, pošto je Kristijano Roanldo šutirao 72 najstrožije kazne.

I Mesi je prvi put u akriejri dao gol Kadisu, što je 81. klub kojem je postigao gol u dresu katalonskog giganta, za koji igra od oktobra 2004. godine.

Ipak, u 89. minutu Lengle je skrivio penal na drugoj strani a siguran sa penala bio je Aleiš Fernades.

Kadis je u prvom dijelu sezone dobio Barsu sa 2:1, a sada joj je prekinuo niz od sedam uzastopnih pobjeda. Barsa je na osam bodova zaostatka za liderom Atletikom. Kadis je prekinuio niz od četiri poraza i na 25 je bodova