Interov ples po San Siru u derbiju Dela Madonina

Inter pobjedom na gsoptovanju Milanu (3:0), učvrstio lidersku poziciju

11823 pregleda 77 reakcija 5 komentar(a)
Lukaku je odigrao spektakularan derbi, Foto: REUTERS

Inter se revanširao za poraz iz prvog dijela sezone kada je bio domaćin u derbiju "Dela Madonina". I to na kakav način! Izabranici Antonija Kontea dobili su Milan na San Siru sa 3:0.

Već u 5. minutu Lautaro Martines je iz peterca glavom poslao u mrežu sjajan centaršut Romelua Lukakua.

Milan je imao priliku da se rezultatski vrati u drugom minutu nastavka, ali je Samir Handanović odbranio tri udarca za rubrike - vjerovali ili ne! Dva puta Zlatanu Ibrahimoviću a onda i Tonaliju. Sve u minut.

Ipak, Inter je bio puno bolji rival, iskoristio je pad forme grdskog rivala da u 57. minutu Lautaro martines, ovoga puta nogom iz peterca udvostruči prednsot nakon dodavanja Perišića.

Lukaku je odigrao spektakularan meč, nekoliko puta odbranio mu je Donaruma, ali je bio nemoćan nakon sjajnog prodora i udarca ljevicom u 66. minutu

Inter je sada četvrtim uzastopnim trijumfoa drugim vezanim porazom Milana, lider sa 53 boda, četiri više od "roso-nera".

Milan je u finišu mogao do počasnog gola, ali ej Handanović odbranio udarce Rebića i Kesija.