Monako održao čas fudbala u Parizu, Jovetiću 20 minuta na Parku prinčeva

Poslije 26. kola Lil je lider sa 58 bodova, Lion ima 55, PSŽ 54, a Monako 52...

14500 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Monaka nakon gola Maripana, Foto: Printscreen

Prije pet dana PSŽ je deklasirao Barselonu u Ligi šampiona, a večeras bio nemoćan protiv sjajnog Monaka, koji je na Parku prinčeva slavio veliku pobjedu 2:0.

Ono što je izgledalo nemoguće sada je zaista realnost - PSŽ nije ubjedljivi favorit za titulu, dok je Monako, nakon što se prošle sezone borio za opstanak, ponovo kandidat za naslov.

Briljantnom defanzivnom postavkom, tim Nika Kovača je potpuno zaustavio napad "svetaca" i sjajnog Mbapea, domaćin za 90 minuta nije stvorio nijednu ozbiljniju šansu, niti kreirao pravu, opasnu akciju...

Iznenađenje je najavljeno u 6. minutu, iz lijepe kombinacije, koju je završio Sofijan Diop, a asistent bio Ruben Agilar.

U šestom minutu nastavka Giljermo Maripan je pogodio za 2:0, a Monako do kraja bez velikih problema odbranio prednost.

Posljednjih 20 minuta igrao je Stevan Jovetić, koji je zamijenio kapitena Visama Ben Jedera.

Monako je i drugi put ove sezone bio bolji od PSŽ-a, u prvom dijelu šampionata slavio je na svom Luju II sa 3:2, nakon preokreta od 0:2.

"Kneževi" su u velikoj seriji, na posljednjih 11 mečeva ostvarili su skor od devet pobjeda i dva remija.