Dva gola Mesija, Barsa savladala Elće

Argentinac je postigao 18 golova i vodeći je na listi strijelaca

9575 pregleda 0 komentar(a)
Mesi, Foto: Reuters

U odloženom meču prvog kola La Lige Barselona je večeras na "Nou kampu" savladala Elće 3:0.

Barsa je do pobjede došla golovima u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Lionel Mesi u 48. i 69. i Đordi Alba u 73. minutu meča.

Posebno je Mesijev drugi gol bio efektan - De Jong je na centru uzeo jednu loptu, ušao u šesnaesterac, vratio loptu do Argentinca, koji se potom prošetao do gola.

Mesi je postigao 18 golova u sezoni, pa je usamljen na vrhu liste strijelaca.

Barsa je od početka meča napadala, stvarala šanse, ali lopta do 48. minuta nije htjela u gol Badije.

I gosti su imali šansu za pogodak - Lukas Boje je u petom minutu imao izglednu šansu, ali je šutirao visoko preko gola.

Nakon večerašnje pobjede Barselona je na trećem mjestu pretekla Sevilju. "Blaugrana" ima 50 bodova, pet manje, ali utakmicu više od lidera, madridskog Atletika.