Atomski fudbal Mančester sitija, dominacija kakvu Engleska ne pamti

Arsenal savladao Njukasl, Čelsi bolji od Sautemptona
De Brujne, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.12.2017. 19:35h

Fudbaleri Mančester sitija igraju atomski fudbal - lider Premijer lige "preletio" je Totenhem 4:1, ostvario 17. pobjedu na 18 mečeva u prvenstvu, a 16. u nizu.

Impresivno djeluje tim Pepa Gvardiole, nezadrživo, tako da je i jedna od tehnički najdarovitijih engleskih ekipa bila apsolutno nemoćna od prvog do posljednjeg minuta.

Siti je još jednu veliku utakmicu riješio golovima Gundogana, De Brujnea i Sterlinga, koji se upisao dva puta. Moglo je da bude i ubjedljivije, ali je Gabrijel Žezus 15-ak minuta prije kraja promašio penal (pogodio je stativu).

Četvrti gol je odraz nemoći Totenhema, a nadmoći domaćina - lopta je, nakon lošeg dodavanja Dajera prošla kroz noge Ljorisu, a Sterling se ušetao u mrežu. Čast gostiju donekle je ublažio Eriksen u posljednjim trenucima utakmice.

Od moguća 54 boda, Mančester siti osvojio je 52, a na 18 mečeva postigao 56 golova, više od tri u prosjeku.

Čelsi je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, Arsenal prekinuo niz od dva remija, u 18. rundi Premijer lige.

Londonskim klubovima bio je dovoljan po jedan gol.

Šampionu je trijumf protiv Sautemptona donio Markos Alonso iz slobodnog udarca, pa je Čelsi dostigao Mančester junajted na drugom mjestu. "Đavoli" sjutra gostiju Vest Bromu.

"Tobždijama" je bodove u duelu sa Njukaslom Mesut Ozil sjajnim volej udarcem.

Njukasl je na "Emirejtsu" nastavio negativni niz - osmi poraz na posljednjih devet mečeva (jedan bod od mogućih 27).

Seriju od četiri uzastopne pobjede, Lester je prekinuo kada se najmanje očekivalo, protiv ekipe, koja je na prethodnih osam gostovanja osvojila samo dva boda i nije postigla nijedan gol.

Kristal Palas je, međutim, prekinuo crni niz, i pogocima Bentekea i Zahe u prvom poluvremenu, te Sakoa u 94. minutu slavio na "King Pauer" stadionu ubjedljivo 3:0.

Lester je posljednjih pola sata igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Ndidi.

Mančester siti - Totenhem 4:1

Gundogan 14, De Brujne 70, Sterling 80, 90. - Eriksen 90+3.

Lester - Kristal Palas 0:3