Bajern lako protiv "jarčeva", Dortmund na tri boda od Lige šampiona

Bajern slavio protiv Kelna sa 5:1, Dortmund bolji od Arminije - 3:0

3442 pregleda 0 komentar(a)
Levandovski već stigao do 28 golova i šest asistencija u ligi, Foto: REUTERS

Nakon dvije utakmice bez pobjede u Bundesligi, Bajern je slavio na "Alijanc areni" protiv Kelna sa 5:1.

Na krilima sjajne igre sa Olimpika i pobjede nad Laciom, izabranici Hansija Flika nisu imali milosti ni prema tradicionalno najljućem neprijatelju.

Mrežu "jarčeva" prvi je pogodio Čupo-Moting u 18. minutu na prvu od tri asistencije Gorecke. Drugu je u 33. iskoristio Poljak Robert Levandovski.

Levandovski se upisao i na asistenciju Tomasa Milera u 65. minutu (čak 28. gol u sezoni), da bi u finišu dva gola postigao Gnabri, drugi na asisetnciju Gorecke.

Jedini gol za Keln postigao je Škiri u 49. minutu.

Sa identičnih 5:1 i Štutgart je kući dobio Šalke, dok je Dortmund slavio protiv Arminije sa 3:0 na Signal iduna parku.

Dahud, Sančo i Renije su bili strijelci.

Sjajaj dan za domaćine upotpunio je Volfsburg, pobjedom nad Hertom sa 2:0.

Bejern je lider sa 52 boda, pet više do Lajpciga koji od 18,30 sati dočekuje Menhengladbah.

Dortmund je na petom mjestu sa 39,  tri boda manje od Ajntrahta.