Velikim preokretom Lajpcig nastavio potjeru za Bajernom

Lajpcig petom uzastopnom pobjedom zaostaje za liderom Bajernom samo dva boda

9149 pregleda 2 komentar(a)
Poulsen je od stative matirao sjajnog Zomera, Foto: REUTERS

Borusija Menhengeldbah imala je dva šuta na gol Lajpciga na "Red Bul areni", oba do 19. minuta i vodila je sa 2:0.

Ipak, ekipa Julijana Nagelsmana je pokazala karakter, a nedostatak sreće u brojnim prethodnim akcijama vratio im se u trećem minutu nadokanade, kada je Norvežanin Aleksandar Sorlot postigao pogodak glavom za pobjedu od 3:2.

Srećno, jer se prilikom akcije poslužio rukama, ali su sudije smqatrale da nije bilo dovoljno kontakta sa defanzivcem gostiju.

Menhengladbah je poveo sa penala, koji je u 6. minutu realizovao Hofman, da bi Markus Tiram povisio na 2:0.

Uslijedila je totalna ofanzibva domaće ekipe, ali su do gola uspjeli tek u 57. minutu kada se upisao Kristofer Nkunku.

Potom je na scenu stupio sjajni Danac Jusuf Poulsen i devet minuta kasnije lijepim golom od stative sa preko 20 metara izjednačio je rezultat.

Krenuo je domaćin na sve ili ništa, nizao šanse, a najbolju je u 85. minutu ptropustio upravo Sorlot, lošim šutem sa 15 metara.

Petom pobjedom u nizu Lajpcig je došao do 50 bodova, dva manje do lidera Bajerna. Menhengladbah je na 33 boda, npošto ej u pet poslejdnjih utamica osvojio samo dva boda.