"Tobdžije" preokretom dobile Lester na "King paueru"

Arsenal slavio na gostovanju Lesteru sa 3:1

1760 pregleda 0 komentar(a)
Pepe je riješio dileme u Lesteru, Foto: REUTERS

Niz od četiri utakmice bez poraza, u kojima je slavio tri puta, Lester je prekinuo na svom "King paueru". Bolji je nakon preokreta bio Arsenal - 3:1.

"Lisice" su povele preko Tilemansa već u 6. minutu, ali su "tobdžije" do poluvremena preokrenule, pogotcima Davida Luisa u 39. minutu a onda u drugom minutu nadoknade Aleksandar Lakazet je bio siguran iz penala.

U nastavku, tačnije 52. minutu svoj treći gol ove sezone u ligi postigao je Francuz Nikola Pepe.

Lester je ostao na 49 bodova, koliko uz utakmicu manje ima drugoplasirani Mančester junajted. Arsenal ima 37 bodova.

U malom gradskom derbiju Londona na stadionu Kristal palasa, utakmica sa Fulamom je završena bez golova.

Gosti su, očekivano, bili bolji rival pošto Roj Hodžson i dalje ne može da računa na polovinu startne postave ali ni lidera ekipe Zahu.

Palas je na 33 boda, deset manje ima Fulam i od zone spasa je udaljen tri boda.