Milan u 96. minutu izbjegao poraz od Udinezea, Roma slavila u Firenci, Atalanta pucala iz svih oružja

Ako u četvrtak pobijedi Parmu na Tardiniju, Inter će steći šest bodova prednosti na vrhu u odnosu na gradskog rivala

6095 pregleda 0 komentar(a)
Bekao postiže gol za Udineze, Foto: Reuters

Milan se na nevjerovatan način spasao poraza od Udinezea, osvojio bod golom iz penala u 96. minutu - 1:1.

Sa San Sira je, ipak, stigao neočekivan poklon za Inter, koji će ako u četvrtak pobijedi Parmu na Tardiniju steći šest bodova prednosti na vrhu u odnosu na gradskog rivala.

Bez Ibrahimovića i Džalhanoglua, Milan je izgubio ofanzivni potencijal, a gosti iz Udina odigrali čvrsto i disciplinovano, da bi u 68. minutu šokirali rivala.

Brazilac Rodrigo Bekao je glavom nakon kornera šutirao iz teške pozicije, a Donaruma traljavo reagovao.

Bekao je postigao drugi gol u Seriji A, oba je upisao protiv Milana.

U avgustu 2019. godine postigao je jedini gol na Friuliju za pobjedu 1:0.

Kada je izgledalo da će "rosoneri" ostati na nuli, u posljednjem napadu na meču, Larsen je neoprezno i bespotrebno igrao rukom u svom šesnaestercu, a Frank Kesi iz penala pogodio za 1:1.

Atalanta je zabilježila četvrtu pobjedu zaredom, "isprašila" je Krotone 5;1,

Pet različitih strijelaca imala je "boginja" - Gosens, Palomino, Murijel, Iličić i Mirančuk.

Roma je produbila krizu Fiorentine, slavila na Frankiju 2:1, golom Dijavare u 90. minutu.

Spinacola je bio centralna figura meča. Bočni igrač Rome postigao je i gol i autogol.

Nije bilo pobjednika ni u gradskom derbiju, Đenova - Sampdorija 1:1.