Mršavi remi Junajteda, Siti sa plus 14 ulazi u mančesterski derbi

Kristal Palas - Mančester junajted 0:0, Barnli - Lester 1:1, Šefild junajted - Aston Vila 1:0

6035 pregleda 2 komentar(a)
Bruno Fernandeš i drugovi nisu našli put do mreže Kristal Palasa, Foto: Reuters

Prije otprilike mjesec i po vjerovalo se da će mančesterski derbi 7. marta biti direktan obračun za titulu, ali stvari su se promijenile, i to drastično - Siti u duel sa gradskim rivalom Junajtedom ulazi sa nestvarnih 14 bodova prednosti.

Da je Premijer liga riješena, znaju i ptice na grani, ekipa Pepa Gvardiole će u nedjelju imati priliku da stavi tačku...

Junajted je večeras odigrao "mršavih" 0:0 sa Kristal Palasom u Londonu, što mu je čak šesti remi na posljednjih 10 premijerligaških utakmica, uz tri pobjede i jedan poraz...

Za to vrijeme, gradski rival je pobjeđivao...

Na ruku Sitiju ide i remi Lestera protiv Barnlija u gostima - 1:1, pa su "lisice" na trećem mjestu sa 15 bodova minusa u odnosu na lidera.

Vidra je već u 4. minutu doveo domaće u vođstvo, bod Lesteru donio je Ihenaćo u 34. minutu.

Iznenađenje predstavlja pobjeda posljednjeplasiranog Šefild junajteda nad Aston Vilom - 1:0, golom Mekgoldrika u 57. minutu.

Gostima iz Birmingema nije pomoglo ni to što su više od pola sata igrali sa igračem više, zbog isljučenja Jaglelke.