"Enfild" postaje uklet za Liverpul - Čelsi peta ekipa koja ga je osvojila u nizu

Čelsi je produžio najduži negativni niz Livrpula na svom terenu, pobjedom od 1:0

7455 pregleda 1 komentar(a)
Mauntu je ostavljeno isuviše prostora, Foto: REUTERS

LIverpul to ne pamti! Nakon rekordne serije domaćih pobjeda, "redsi" su nastavili najduži negativni niz na "Enfildu" u istoriji kluba, pošto su poraženi peti put zeredom!

Čelsi je odnio bodove iz Liverpula (1:0), slavio je pogotkom Mejsona Maunta u 42. minutu, koji je znalački iskoristio prostor usljed nesnalaženja cjelokupne rezervne odbrane domaćeg tima.

Imao je Liverpul šansi, ali ni napadači "crvenih" nisu u pravoj formi, jer Mane je u ziceru nagazio loptu u prvom poluvremenu a u nastavku su i sudije oštetile Liverpul. Nisu svirale očigledan penal!

Sa druge strane, "plavci" pod palicom Tomasa Tuhela ne znaju za poraz i već su u zoni LIge šampiona.