Juve eliminisan, Porto u četvrtfinalu, dalje ide i Borusija Dortmund

Juventus - Porto 3:2, Borusija Dortmund - Sevilja 2:2

30184 pregleda 8 komentar(a)
Slavlje fudbalera Porta, Foto: Reuters

Fudbaleri Porta i Borusije Dortmund plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona. Porto je poslije produžetaka izgubio od Juventusa 3:2, ali je prošao zbog dalje više postignutih golova u gostima. U Njemačkoj - Borusija Dortmund - Sevilja 2:2.

Porto je vodio na poluvremenu golom Serđa Oliveire sa penala, dok je Juventus u prvih 45 minuta djelovao bezidejno - Morata je imao dvije šanse, ali ih nije iskoristio.

Nakon četiri minuta u drugom dijelu Juve je izjedančio, a u 63. preokrenuo golovima Federika Kjeze. U međuvremenu je Porto ostao sa igračem manje - drugi žuti karton dobio je Mehdi Taremi

Juve je potom napadao, ali je meč otišao u produžetke u kojima je Porto stigao do izjednačenja u 115. minutu drugim golom Oliveire. Dva minuta kasnije Rabio je pogodio za 3:2 i to je bilo sve - Porto je u četvrtfinalu, Juve je završio učešće u Ligi šampiona.

Juventus - Porto grafika

U Dortmundu je Erling Haland postigao dva gola i Borusija je vodila 2:0, ali je Sevilja izjednačila golovima En-Nesirija. U četvrtifnale idu "milioneri", koji su u prvom meču slavili 3:2.

Borusija Dortmund - Sevilja grafika

Juventus - Porto 3:2 (Kjeza 49, 63, Rabio 117. - Oliveira 19, 115.)

Borusija Dortmund - Sevilja 2:2 (Haland 35, 54. - En-Nesiri 69, 96.)

Tok mečeva:

117. Drama u Torinu. Porto je izjednačio, Juve opet poveo. Prvo je Serđo Oliveira pogodio iz slobodnog udarca, potom Rabio vraio vođstvo Juventusu.

Kraj prvog produžetka u Torinu - Juventus - Porto 2:1.

96. minut. Sevilja je u Dortmundu izjednačila. Još jedan gol En-Nesirija.

93. minut - Huan Kvadrado je pogodio prečku u Torinu

82. minut. Federiko Kjeza ne koristi izglednu šansu. Na drugoj strani je pokušao Sar.

69. Sevilja je smanjila. En-Nesiri pogodio sa penala.

63. minut. Preokret Juventusa. Još jedan gol Federika Kjeze. Huan Kvadrado je centrirao, Kjeza glavom pogodio. Juve ima rezultat, koji ga vodi u produžetke.

57. minut. Kjeza je pogodio stativu. Juventus - Porto 1:1.

54. minut. Dortmund vodi 2:0. Strijelac Erling Haland sa penala. Doduše, iz drugog pokušaja. Prilikom prvog pokušaja Bono je odbranio udarac, ali je sudija Čakir odlučio da Norvežanin ponovo puca. A Haland dva puta ne promašuje. U Torinu Porto ostaje sa igračem manje - Mehdi Taremi je za dva minuta dobio dva žuta kartona.

49. minut. Juventus je izjednačio. Strijelac Federiko Kjeza. Asisten je Kristijano Ronaldo.

Kraj prvog poluvremena u Torinu i Dortmundu. Borusija i Porto imaju rezultat koji ih, u ovom trenutku, vodi u četvrtfinale.

U Torinu je Kristijano Ronaldo neprimjetan, dok je gol za vođstvo Porta postigao Serđo Oliveira sa penala. Alvaro Morata je imao dvije šanse, ali ih nije iskoristio.

Porto je u šestom meču ove sezone u Ligi šampiona postigao gol u prvih 20 minuta.

Kada je riječ o meču u Njemačkoj, Dortmund je poveo golom Erlinga Halanda. Norvežanin se izjednačio sa Kilijanom Mbapeom u jednoj kategoriji - napadači Dortmunda i PSŽ-a postigli su po 19 golova u Ligi šampiona prije 21. rođendana. Haland se izjednačio sa Oleom Gunarom Solskjerom na listi najefikasnijih Norvežana u Ligi šampiona.

35. minut. Borusija vodi 1:0. Erling Haland je pogodio mrežu Sevilje.

27. minut. Još jedna dobra šansa za Juve - Morata je šutirao, Marćesin odbranio.

22. minut. Sevilja je imala šansu - Okampos je asistirao, Suso šutirao pored gola.

19. minut. Porto vodi 1:0 protiv Juventusa. Serđo Oliveira je realizovao penal. Prethodno je Demiral oborio Taremija.

15 minuta igre je prošlo - u Torinu i Dortmundu nema golova.

Sedmi minut . Prva velika šansa za Porto. Mehdi Taremi je glavom pogodio prečku.

Treći minut. Velika šansa za Juventus - Huan Kvadrado centrirao, Alvaro Morata glavom šutirao, ali je dobro reagovao Marćesin.