Tinejdžer strijelac za Junajted, Kjer postigao zlatni gol za Milan

Ajaks blizu četvrtfinala nakon pobjede 3:0 protiv Jang Bojsa

7870 pregleda 0 komentar(a)

Mančester junajted i Milan su remizirali u prvom meču osmine finala Lige Evrope - bilo je 1:1, gosti su do toliko željenog gola stigli u 92. minutu preko Simona Kjera.

I dobili ono što su željeli, iako su "crveni đavoli" vodili od 50. minuta i pogotka tinejdžera Amada Dijala.

Novajlija iz Atalante, koji je na poluvremenu zamijenio povrijeđenog Antonija Marsijala, pogodio je maestralno glavom u 50. minutu na pas Bruna Fernandeša.

Sve do finiša je izgledalo i da je napravio razliku u ne naročito kvalitetnom dvoboju velikana.

Dijalo je zatresao mrežu iz prvog šuta u dresu Junajteda, a ovo mu je bio treći meč u kojem je zaigrao. U sva tri je bio rezervista...

Sa 18 godina i 243 dana Dijalo je četvrti najmlađi strijelac za Junajted u evropskim takmičenjima.

Veliki korak ka četvrtfinalu je napravio Ajaks - u Amsterdamu je savladao Jang Bojs ubjedljivo 3:0.

Za holandskog velikana su pogađali Dejvi Klasen, Dušan Tadić i Brajan Brobi.

Na dobrom putu je i Viljareal, koji je osvojio Kijev u duelu protiv Dinama (2:0, strijelci Pau Tores i Raul Albiol), a pobjednika nije bilo u Pragu u duelu Slavije i Rendžersa - 1:1.