Siti lagano savladao Fulam, Aguero strijelac poslije 417 dana

Argentinac pogodio iz penala na "Krejven kotidžu"

12166 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 13.03.2021. 22:52h

Mančester siti gazi ka tituli prvaka Engleske, savladan je i Fulam, a u nastavku sezone bi mogao da dobije i bitan učinak Serhija Aguera.

Argentinac je konačno zdrav nakon teške 2020. godine koju su obilježile povrede, a večeras je dao prvi gol u Premijer ligi poslije 417 dana.

"Građani" su slavili 3:0 na gostovanju u Londonu, a Aguero je postigao treći gol, i to iz penala.

Od posljednjeg pogotka, u januaru prošle godine protiv Šefild junajteda, odigrao je 13 utakmica, 641 minut i šutirao je 24 puta...

Nakon mirnog prvog poluvremena tim Pepa Gvardiole je dodao gas u nastavku i već u drugom minutu preko Džona Stounsa poveo.

Za ostalo su se pobrinuli "kotidžersi" - prvo je pogriješio Ivan Kavaleiro prije gola Gabrijela Žezusa, a onda i Abdul-Nasir Adarabiojo koji je skrivio penal u duelu sa Feranom Toresom.

Sitiju je ovo osmi trijumf zaredom u gostima u Premijer ligi...