Lajpcig nedovoljno jak za sjajni Ajntraht

Lajpcig je niz od šest pobjeda prekinuo remijem sa Ajntrahtom - 1:1

4876 pregleda 0 komentar(a)
Japanac opmogućio bijeg Bajernu, Foto: REUTERS

Niz od šest pobjeda u Bndesligi, Lajpcig je ptekinuo remiejm sa Ajntrahtom an "Red Bul areni" - 1:1.

Na radost Bajerna koji je prednsot uvećao na četiri boda.

U prvom poluvremenu su obje ekipe propustile po par prilika.

Lajpcig je poveo već na startu nastavka, pošto ej Šveđanin Emil Forsberg dao gol u 47. minutu.

Ipak, Ajntraht je pokazao snagu i izjednačio je pogotkom Japanca Daićija Kamade na asisetnciju Andrea Silve u 61. minutu.

Oba su trenera potom pojačali napad, ušli su Olmo i Nkunku za Lajpcig, Luka Jović na sdrugopj starni, ali nije došlo do promjene rezultata. Jović je iamo najbolju priliku za to, u 82. minutu je šutirao pored lijeve stative.

U prvoj utakmici dana Bajer je na "Baj areni" poražen do Arminije sa 2:1, pa su "farmaceuti" pokazali da nisu izišli iz krize, iako su slavili na psolejdnjem godtovanjui u Menhengladbahu.